بهترین‌های موسیقی هری پاتر | هاگوارتز همیشه و تا ابد

مجموعه بهترین‌های موسیقی هری پاتر

پلی‌لیستی کامل و برگزیده از بهترین‌های موسیقی هری پاتر – اختصاصی موزیک گیک

دانلود تکی و یکجا به همراه پخش آنلاین در سایت موزیک گیک – دو فرمت MP3 و FLAC

کاور مجموعۀ بهترین‌های موسیقی هری پاتر اختصاصی موزیک گیک

هشت‌گانۀ مجموعه فیلم‌های هری پاتر با فروش مجموعاً بیش از ۷٫۷ میلیارد دلار یکی از موفق‌ترین عناوین تاریخ سینماست. هر ۸ فیلم این مجموعه در زمرۀ ۱۰۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما قرار دارند. دلایل متعددی برای موفقیت کم‌نظیر این سِری مانند داستان گیرا و پرطرفدار جی. کی. رولینگ و تیم کارگردانی و بازیگری بسیار خوب وجود دارد اما دلیلی که شاید خیلی‌ها در تأثیرگذاری این مجموعه در نظر نگیرند موسیقی فوق‌العاده آن است.

هری پاتر و جغد برفی‌اش (هدویگ) و تصویری از جان ویلیامز
جان ویلیامز توانست به خوبی با هنر خود تم اصلی و حال‌و‌هوای موسیقیایی این مجموعه را در ذهن‌ها نهادینه کند. حالا که دو دهه از انتشار اولین فیلم هری پاتر می‌گذرد کافیست تا تنها با شنیدن چند ثانیۀ اول ملودی «تم هدویگ» و جادوی جان ویلیامز خود را در هاگوارتز پیدا کنید.

برای هشت فیلم هری پاتر از چهار آهنگ‌ساز مختلف استفاده شد و نتیجۀ کار نیز بسیار موفق بود، هر چهار آهنگ‌ساز این مجموعه توانستند از پس وظیفۀ خود به خوبی برآیند. موسیقی سه فیلم اول به جان ویلیامز بزرگ سپرده شد و او توانست به خوبی با هنر خود تم اصلی و حال‌و‌هوای موسیقیایی این مجموعه را در ذهن‌ها نهادینه کند. بی‌شک «تم هدویگ» (جغد برفی هری پاتر) شناخته‌شده‌ترین قطعۀ تمام مجموعه و امضای موسیقی فیلم‌های هری پاتر است که الهامات آن را می‌توانیم در آثار آهنگ‌سازان دیگر این سری بشنویم. جان ویلیامز کار خود را به نحو احسن انجام داد و حالا که دو دهه از انتشار اولین فیلم هری پاتر می‌گذرد کافیست تا تنها با شنیدن چند ثانیۀ اول ملودی تم هدویگ و جادوی جان ویلیامز خود را در هاگوارتز پیدا کنید.

تصویری از صحنۀ رقص هری پاتر در فیلم هری پاتر و جام آتش و تصویر از پاتریک دویل
پاتریک دویل وظیفۀ سختی را برای آهنگ‌سازیِ یکی از موردتوجه‌ترین عناوین سینمایی دنیا آن هم پس از سه فیلم اول که به طور متوالی توسط جان ویلیامز آهنگ‌سازی شده بود برعهده داشت، او موفق بود و توانست نظر مثبت منتقدان و مخاطبان را دریافت کند.

برای چهارمین فیلم این سری یعنی هری پاتر و جام آتش به دلیل این که جان ویلیامز مشغول آهنگ‌سازی برای فیلم‌های جیمز لوکاس و استیون اسپیلبرگ بود نتوانست به ساخت موسیقی این فیلم برسد و این کار به پاتریک دویل سپرده شد. او همچون جان ویلیامز به شکلی عالی از موسیقی کلاسیک را در هری پاتر و جام آتش استفاده کرد و چند اثر شاخص از جمله چند والس زیبا را برای موسیقی این فیلم ساخت. «هری در زمستان» اثرِ پاتریک دویل یکی از آثار زیبای موسیقیِ مجموعه فیلم‌های هری پاتر است. در مجموع با این که دویل وظیفۀ سختی را برای آهنگ‌سازیِ یکی از موردتوجه‌ترین عناوین سینمایی دنیا آن هم پس از سه فیلم اول که به طور متوالی توسط جان ویلیامز آهنگ‌سازی شده بود برعهده داشت، توانست کار خود را به خوبی انجام دهد و نظر مثبت منتقدان و مخاطبان را دریافت کند.

تصویری از صحنۀ وداع هری پاتر با دامبلدور در فیلم فیلم ششم هری هری پاتر و شاهزاده دورگه در کنار تصویری از نیکلاس هوپر
منتقدان برخلاف چهار فیلم اول نمرۀ متوسطی به موسیقی هری پاتر و محفل ققنوس دادند و به اعتقاد آن‌ها احتمالاً این ضعیف‌ترین موسیقی سری بود. اما نیکلاس هوپر برای موسیقی فیلم بعدی یعنی هری پاتر و شاهزاده دورگه بسیار عالی عمل کرد و توانست از پس تمام تغییرات بزرگِ این فیلم برآید. یکی از مهم‌ترین و احساسی‌ترین لحظات کل داستان‌های هری پاتر «وداع با دامبلدور» بود، برای زمانی که غم هاگوارتز را فرا می‌گرفت، هوپر قطعه‌ای محشری ساخت که یکی از زیباترین آثار کل فیلم‌های هری پاتر است.

کارگردانی فیلم پنجم (و البته تمام فیلم‌های بعدی مجموعه) به دیوید ییتس سپرده شد و او برای فیلم پنجم و ششم نیکلاس هوپر را انتخاب کرد که قبلاً سابقۀ همکاری با او را داشت. هوپر برای موسیقی فیلم هری پاتر و محفل ققنوس (فیلم پنجم) دو تم اصلی جدید برای شخصیت‌های آمبریج و ولدمورت ساخت که قطعۀ «پروفسور آمبریج» یکی از این تم‌ها و از معروف‌ترین تم‌های کل سری است. به طور کلی منتقدان برخلاف چهار فیلم اول نمرۀ متوسطی به موسیقی این فیلم دادند و به اعتقاد آن‌ها احتمالاً این ضعیف‌ترین موسیقی سری بود.

در فیلم ششم، هری پاتر و شاهزاده دورگه همه‌چیز متفاوت بود، شخصیت‌های اصلی فیلم بزرگتر شده بودند. حالا مسائل جدی‌تر نظیر مسائل عاطفی و رمانتیک وجود داشت و از همه مهم‌تر تاریکی کم‌کم در دنیای هری پاتر رنگ می‌گرفت. نیکلاس هوپر در ساخت موسیقی این فیلم بسیار خوب عمل کرد و توانست از پس تمام تغییرات بزرگِ این فیلم برآید. از همان اولین قطعۀ آغازین فیلم به خوبی فضای تاریک را ذهن مخاطب القا کرد. یکی از مهم‌ترین و احساسی‌ترین لحظات کل داستان‌های هری پاتر «وداع با دامبلدور» بود، برای زمانی که غم هاگوارتز را فرا می‌گرفت، هوپر قطعه‌ای محشری ساخت که یکی از زیباترین آثار کل فیلم‌های هری پاتر است. لحظات عاطفی در این فیلم کم نبودند مثل لحظۀ وداع با آراگوگ یا لحظات رمانتیکی نظیر بوسۀ هری و جینی که هوپر در تمامی این لحظات غوغا کرد و توانست با هنر خود آن‌ها را ماندگار کند. آلبوم موسیقی این فیلم نامزد دریافت جایزۀ گرمی برای بهترین موسیقی متن شد.

برای ساختن موسیقی فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت اول، الکساندر دسپلا آهنگ‌ساز برندۀ جایزۀ اسکار و گلدن گلوب انتخاب شد. الکساندر دسپلا در مورد موسیقی یادگاران مرگ قسمت اول می‌گوید که قرار شد تا از تم فوق‌العادۀ جان ویلیامز یعنی «تم هدویگ» در هر جایی که فرصت می‌شد استفاده کند به خصوص که در فیلم‌های اخیر هری پاتر این تم زیاد به کار نگرفته شده بود. کارگردان، دیوید ییتس نیز معتقد بود که در هر لحظه از فیلم که حس‌وحال نوستالژی دارد از این تم استفاده شود. دسپلا در مورد موسیقی این فیلم می‌گوید از آنجایی که هری، رون و هرماینی پیوسته توسط نیروی تاریکیِ ولدمورت تحت تعقیب هستند و به هیچ مکانی دوباره برمی‌نگردند و دائماً در حال حرکت هستند، پس تم‌های موسیقی نیز بر اساس مکان‌های فیلم ساخته شد. همچنین تم‌هایی بر شخصیت‌ها و حتی ابزارهای جادویی ساخته شد. اما مهم‌ترین قطعۀ قسمت اول یادگاران مرگ تمِ «آبلیوی‌اِیت» است که نشان از دست رفتن معصومیت شخصیت‌های محبوب فیلم، تهدید شدن توسط خطری جدی و رهسپاری آن‌ها به سمت پایان کار است. این قطعه یکی از بهترین‌های موسیقی هری پاتر است که به خوبی در این فیلم خودنمایی می‌کند و نسخه‌های مختلفی از آن نیز در قطعات دیگر نظیر «رفتنِ رون» یا حتی قطعۀ «فداکاریِ هری» در قسمت دوم یادگاران مرگ به کار رفته است. به طور کلی موسیقیِ دسپلا برای هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت اول با بازخورد مثبت منتقدان مواجه شد.

تصویری از اسنیپ در صحنۀ آغازین فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ - قسمت دوم در کنار تصویری از الکساندر دسپلا
الکساندر دسپلا برای دو قسمت پایانی فیلم انتخاب بسیار درستی بود. لحظات حماسی و برانگیزانندۀ دو قسمت پایانی فیلم‌های هری پاتر به خوبی با موسیقی دسپلا بیننده را در برمی‌گیرند. دو تم اصلی که دسپلا برای یادگاران مرگ ساخت یعنی «آبلیوی‌اِیت» و «تم لیلی»، هر دو جز زیباترین آثار کل مجموعه فیلم‌های هری پاتر هستند. برای قسمت اول او بازخورد مثبتی از منتقدان دریافت کرد اما در قسمت دوم یکی از بهترین موسیقی‌های کلِ سِری را ساخت و مورد تحسین طرفداران و منتقدان قرار گرفت.

موسیقی قسمت پایانی مجموعه فیلم‌های هری پاتر یعنی هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم نیز به الکساندر دسپلا سپرده شد. دسپلا برای این فیلم یکی از بهترین موسیقی‌های کل مجموعه را ساخت و با تحسین منتقدان و مخاطبان رو‌به‌رو شد. با توجه به این که این فیلم قسمت پایانیِ سری بود، قطعۀ نمادین فیلم‌های هری پاتر یعنی «تم هدویگ» ساختۀ جان ویلیامز به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای تأثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطب در فیلم به کار رفت. دسپلا همچنین برای ساخت قطعاتی از برخی آثار نیکلاس هوپر نظیر «وداع با دامبلدور» و «بوسه» الهام گرفت. تم اصلی این قسمت قطعۀ «تم لیلی» بود که از زیباترین و محبوب‌ترین آثار کل سری است. جالب است بدانید این قطعه توسط مای فوجیساوا، دختر جو هیسایشی آهنگ‌ساز برجستۀ ژاپنی اجرا شده‌است. به جز این دسپلا تم‌های بسیار زیبای دیگر از جمله «مجسمه‌ها»، «میدان نبرد»، «سوروس و لیلی» و «تم رستاخیز» را برای قسمت دوم یادگاران مرگ ساخت. لحظات حماسی و برانگیزانندۀ قسمت پایانی فیلم‌های هری پاتر به خوبی با موسیقی دسپلا بیننده را در برمی‌گیرند، از حماسی‌ترین لحظات آن می‌توان به تم‌های مربوط نبرد پایانی فیلم «مجسمه‌ها» و «میدان نبرد» نام برد یا قطعاتی نظیر «پرواز اژدها»، «حیاط آخرالزمانی»، «پایانِ ولدمورت» و «شروعی تازه» اشاره کرد.

در این نوشته سری زده‌ایم به هشت آلبوم موسیقی متن این مجموعه و بهترین‌های موسیقی هری پاتر را جمع‌آوری کرده‌ایم. تقریباً تمامی تم‌های مهم و شاخص فیلم‌های هری پاتر، موسیقی‌های آغازین فیلم‌ها، قطعات بسیار مهم که در تأثیرگذارترین لحظات داستان به کار رفته‌اند و همچنین شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین موسیقی‌های این هشت‌گانه در این مجموعه گنجانده شده‌اند تا تجربۀ شنیداری کاملی از موسیقی متن سری فیلم‌های هری پاتر داشته باشید.

عنوان : مجموعه بهترین‌های موسیقی هری پاتر
هنرمند: جان ویلیامز، پاتریک دویل، نیکلاس هوپر، الکساندر دسپلا
ژانر: موسیقی فیلم
فرمت و کیفیت: MP3 320kbps | FLAC 16-bit
حجم: 383MB | 761MB
مدت زمان: 02:41:58

The Music of Harry Potter Films – Best of | 02:41:58 | musicgeek.ir

Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
John Williams – Prologue (02:12)
John Williams – Harry’s Wondrous World (05:21)
John Williams – The Arrival of Baby Harry (04:25)

John Williams – Christmas at Hogwarts (02:56)
John Williams – The Face of Voldemort (06:10)
John Williams – Leaving Hogwarts (02:13)

John Williams – Hedwig’s Theme (05:09)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
John Williams – Fawkes the Phoenix (03:45)
John Williams – The Flying Car (04:08)
John Williams – Fawkes Is Reborn (03:19)

John Williams – Reunion of Friends (05:08)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
John Williams – Lumos! (Hedwig’s Theme) (01:38)
John Williams – Aunt Marge’s Waltz (02:15)
John Williams – Double Trouble (01:37)
John Williams – Buckbeak’s Flight (02:08)

John Williams – A Window to the Past (03:54)
John Williams – Buckbeak’s Flight (02:08)
John Williams – Finale (03:25)

Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Patrick Doyle – The Story Continues (01:29)
Patrick Doyle – The Quidditch World Cup (01:51)
Patrick Doyle – Neville’s Waltz (02:09)

Patrick Doyle – Harry in Winter (02:54)
Patrick Doyle – Potter Waltz (02:18)
Patrick Doyle – Hogwarts’ March (02:43)
Patrick Doyle – Another Year Ends (02:18)
Patrick Doyle – Hogwarts’ Hymn (02:56)

Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Nicholas Hooper – Fireworks (01:45)
Nicholas Hooper – Professor Umbridge (02:32)
Nicholas Hooper – Dumbledore’s Army (02:40)
Nicholas Hooper – Flight of the Order of the Phoenix (01:31)
Nicholas Hooper – Loved Ones and Leaving (03:15)

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Nicholas Hooper – Opening (02:54)
Nicholas Hooper – In Noctem (02:00)
Nicholas Hooper – Wizard Wheezes (01:42)

Nicholas Hooper – Harry & Hermione (02:52)
Nicholas Hooper – Farewell Aragog (02:08)
Nicholas Hooper – When Ginny Kissed Harry (02:38)

Nicholas Hooper – Journey To The Cave (03:08)
Nicholas Hooper – Dumbledore’s Farewell (02:22)
Nicholas Hooper – The Friends (02:00)
Nicholas Hooper – The Weasley Stomp (02:49)

Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 (2010)
Alexandre Desplat – Obliviate (03:02)
Alexandre Desplat – Snape to Malfoy Manor (01:58)
Alexandre Desplat – Harry and Ginny (01:43)
Alexandre Desplat – Ron Leaves (02:35)
Alexandre Desplat – Ron’s Speech (02:16)
Alexandre Desplat – Farewell to Dobby (03:43)

Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 (2011)
Alexandre Desplat – Lily’s Theme (02:28)
Alexandre Desplat – Dragon Flight (01:43)
Alexandre Desplat – Statues (02:22)
Alexandre Desplat – Battlefield (02:13)
Alexandre Desplat – Courtyard Apocalypse (02:00)
Alexandre Desplat – Severus and Lily (06:08)
Alexandre Desplat – Harry’s Sacrifice (01:57)
Alexandre Desplat – Harry Surrenders (01:30)
Alexandre Desplat – Voldemort’s End (02:44)
Alexandre Desplat – A New Beginning (01:39)

Nick Cave & The Bad Seeds – O Children (06:51)

دانلود مجموعه با فرمت MP3

دانلود مجموعه با فرمت FLAC

بیشتر بشنوید

4 پاسخ

  1. سلام ماهان جان.بابت این اهنگ های فوق العاده ممنون.من همیشه دنبال این اهنگ ها بودم و نمی تونستم همرو باهم پیدا کنم.فقط من هرکاری میکنم اهنگ journey the cave اهنگش پخش نمیشه.لطفا پیگیری کن.

  2. سلام ماهان جان
    قسمت محبوب ترین ها در سایت برای من نمایش داده نمیشه
    احیانا از سایت هست یا مرور گر بنده
    خسته نباشی
    یاعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code