Obliviate تم فوق العاده فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۱؛ آغاز یک پایان

آهنگ Obliviate اثری از الکساندر دسپلا

Alexandre Desplat – Obliviate – 2010

Obliviate تم فوق العاده فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ - قسمت ۱؛ آغاز یک پایان

هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۱ فیلمی فانتزی محصول ۲۰۱۰ به کارگردانی دیوید ییتس است. این فیلم بخش اول از عنوان دو قسمتی یادگاران مرگ و هفتمین فیلم از مجموعه‌ی فیلم‌های هری پاتر است. فکر کنم نیاز به توضیحی در مورد ستارگان و داستان فیلم نباشد چون یا شما از طرفداران هری پاتر هستید و همه‌ی فیلم‌های این سری را تماشا کرده‌اید و یا کتاب‌های آن را خوانده‌اید، یا اصلاً این سری را ندیده‌اید که باید از قسمت اول شروع کنید که در این صورت با تماشای پشت سر هم این سری لذت فوق العاده‌ای در انتظار شماست.

Obliviate تم فوق العاده فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۱؛ آغاز یک پایان
جنبشی در جریان است که تصمیم بزرگی را می‌طلبد.

نیکولاس هوپر که کار آهنگسازی دو فیلم هری پاتر و محفل ققنوس و هری پاتر و شاهزاده دورگه را عهده‌دار بود برای عنوان یادگاران مرگ به پروژه باز نگشت و به جای او الکساندر دسپلا، آهنگساز نامی و موفق فرانسوی، برنده‌ی جایزه اسکار و گلدن گلوب برای ساخت موسیقی بخش اول یادگاران مرگ استخدام شد که نتیجه‌ی کار بسیار خوب بود و از نظر طرفداران، شنوندگان و منتقدان ساندترک قوی و درخوری را برای عنوان پایانی سری هری پاتر ساخت، تعجبی هم ندارد که او عهده‌دار ساخت موسیقی قسمت دوم یادگاران مرگ و فیلم پایانی این مجموعه بود.

Obliviate تم فوق العاده فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۱؛ آغاز یک پایان
گاهی اوقات تنها یک راه وجود دارد! بهترین راه که همان سخت‌ترین راه است.

دسپلا در مورد موسیقی این فیلم اظهار کرده که به خاطر شرایط داستان و به دلیل این که در این قسمت هری، رون و هرماینی توسط نیروی تاریکی لرد ولدمورت تحت تعقیب قرار دارند، مجبورند دائماً مکان خود را تغییر دهند و در حال حرکت باشند، برای موسیقی این فیلم تم‌های مختلفی ساخته است که با توجه به موقعیت‌ها، مکان‌ها و شخصیت‌های مختلف در فیلم مدام در حال تغییر هستند. او همچنین از تم مشهور و شگفت‌انگیز جان ویلیامز یعنی Hedwig’s Theme تمجید کرده و در دو قسمت یادگاران مرگ از آن استفاده کرده ‌است. این تم فوق العاده را در موزیک گیک معرفی کردیم و گفتیم که به نوعی شناسه و امضای موسیقی سری هری پاتر است.

Obliviate تم فوق العاده فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۱؛ آغاز یک پایان
برای رسیدن به هدف نیاز به یک فداکاری بزرگ است.

قطعه‌ای که به آن گوش می‌کنیم Obliviate نام دارد که دسپلا با آن آلبوم ساندترک فیلم را با قدرت آغاز می‌کند چون بدون شک این تم یکی از بهترین آثار او و موسیقی مجموعه فیلم‌های هری پاتر است. این تم یا به طور کلی تم‌های دسپلا شاید مانند تم جان ویلیامز شاهکاری ماندگار نباشند ولی به نحو احسن با شرایط و داستان فیلم منطبق هستند، به طوری که هر بار آن‌ها را بشنوید به خوبی حس دنیای هری پاتر در یادگاران مرگ را می‌گیرید.

Obliviate تم فوق العاده فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۱؛ آغاز یک پایان
آبلیوی‌اِیت: افسون پاک کردن حافظهٔ افراد.

آبلیوی‌اِیت، این آغاز یک پایان است. باید تصمیم بزرگی بگیریم و چیزهایی ارزشمندی را در راه هدف خود بدهیم و این یک فداکاری بزرگ را می‌طلبد اما زندگی دشوارتر از این است که با یک تصمیم به هدف خود برسیم، باید بدون توقف حرکت در مسیری که برگزیدیم را آغاز کنیم. فرصتی نیست، این آغاز یک پایان است. از این بهتر نمی‌شد در این جنبش و حرکت را در یک تم موسیقی نشان داد، دسپلا کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

Obliviate تم فوق العاده فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۱؛ آغاز یک پایان
فرصتی نیست، باید در مسیر دشوار خود حرکت کنیم، این آغاز یک پایان است.

عنوان: Obliviate
هنرمند: الکساندر دسپلا
آلبوم: Harry Potter and the Deathly Hallows, Pt. 1
ژانر: موسیقی فیلم
سال تولید: ۲۰۱۰
فرمت: MP3
کیفیت: ۳۲۰kbps
مدت زمان: ۰۰:۰۳:۰۱

دانلود آهنگ MP3

+41

7 پاسخ

 1. الکساندر دسپلات موجود معرکه ایه که هرچی آهنگسازای قدیمی ساخته بودن رو ریخت دور و خودش از نو یه تم جدید نوشت و بقیه رو منفجر کرد… حتی از تم جان ویلیامز هم استفاده نکرد. جایزه بهترین موسیقی متن فیلم جهان هم حلالش باشه…

  +2
  1. الکساندر دسپلا فوق العاده هستش به شدت منتظر آثار بیشتری از اون هستم، به نظرم آثار ماندگاری خواهد ساخت.

   +2
   1. این آهنگ خیلی معرکه اس.وقتی گوشش میدم میرم تو حس.یاد پدربزرگم میوفتم.واقعا قشنگه.دمت گرم دسپلات.

    +1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code