SHERlocked موسیقی فوق‌العاده سریال شرلوک + تم ویولن (فصل ۲ قسمت ۱)

آهنگ‌‌ SHERlocked از موسیقی سریال شرلوک

موسیقی زیبای قسمت اول فصل دوم سریال شرلوک (رسوایی در بلگراویا) به نام SHERlocked

David Arnold & Michael Price  – SHERlocked (+ Irene’s Theme) – 2012

SHERlocked موسیقی فوق‌العاده سریال شرلوک + تم ویولن (فصل ۲ قسمت ۱)

شرلوک (Sherlock) یک مجموعه تلویزیونی جنایی درام بریتانیایی است که بر اساس داستان‌های کارآگاهی شرلوک هولمز اثر آرتور کانن دویل است. این مجموعه توسط استیون موفات و مارک گیتیس ساخته شده‌است و در آن در آن بندیکت کامبربچ در نقش شرلوک هولمز و مارتین فریمن در نقش جان واتسون ایفای نقش می‌کنند. سریال تحسین منتقدان و تماشاگران را به همراه داشته‌است و در حال حاضر در رتبه ۱۷ برترین سریال‌های تلویزیونی سایت IMDb قرار دارد. شرلوک به خاطر کیفیت نگارش ، بازیگری و کارگردانی خود مورد ستایش قرار گرفته‌است و برنده جوایز معتبر متعددی همچون امی، بفتا و گلدن گلوب شده‌است. موسیقی هر چهار فصل سریال شرلوک به صورت مشترک توسط دیوید آرنولد و مایکل پرایس، آهنگ‌سازان بریتانیایی ساخته شده‌است.

دیوید آرنولد و مایکل پرایس آهنگ‌سازان موسیقی سریال شرلوک
دیوید آرنولد (سمت راست) و مایکل پرایس (سمت چپ) آهنگ‌سازان موسیقی سریال شرلوک

دیوید جی. آرنولد (زاده ۲۳ ژانویه ۱۹۶۲) آهنگ‌سازِ موسیقی فیلم اهل بریتانیا است که بیشتر برای ساختن موسیقی پنج فیلم از سری‌های فیلم‌های جیمزباند، ذره‌ای آرامش، کازینو رویال، روزی دیگر بمیر، دنیا کافی نیست و فردا هرگز نمی‌میرد و فیلم‌های نظیر استارگیت (۱۹۹۴)، روز استقلال (۱۹۹۶)، گودزیلا (۱۹۹۸) و سریال‌های تلویزیونی سریال مغز کوچک و شرلوک شناخته می‌شود. برای موسیقی فیلم روز استقلال او یک جایزهٔ گرمی برای بهترین موسیقی متن برای رسانهٔ تصویری و برای موسیقی سریال شرلوک به همراه مایکل پرایس، هم‌آهنگ‌ساز این مجموعه، یک جایزه در مراسم جوایز هنرهای خلاقانه امی ساعات پربیننده برای بهترین آهنگ‌سازی برای یک مجموعه تلویزیونی (Limited series)، فیلم و یا ویژه‌برنامه را برای قسمت “His Last Vow”، قسمت پایانی فصل سوم سریال شرلوک دریافت کرده‌است. او همچنین موسیقی مجموعه تلویزیونی فال نیک، تولید مشترک بی‌بی‌سی و آمازون پرایم را ساخته‌است. آرنولد عضو آکادمی ترانه‌نویسان، آهنگ‌سازان و نویسندگان بریتانیا است.

مایکل پرایس آهنگ‌ساز، تهیه‌کننده، تنظیم‌کننده و تدوین‌گر موسیقی جایزه‌بُرده‌ی انگلیسی است. او یک جایزه امی را در شصت و ششمین دوره جوایز هنرهای خلاقانه امی ساعات پربیننده به همراه دیوید آرنولد برده‌است. از مشهورترین ساخته‌های می‌توان به موسیقی سریال‌های تلویزیونی شرلوک و فراموش‌نشدنی اشاره نمود.

بندیکت کامبربچ (شرلوک هولمز) و لارا پالور (آیرین ادلر) در پوستر فصل دوم سریال شرلوک
رسوایی در بلگراویا، یک اپیزود تماشایی و شاهکاری تمام عیار. بازیگری، فیلم‌برداری، روایت داستان و دیالوگ‌ها، فیلم‌برداری و نورپردازی، موسیقی، اقتباسی محشر و پایانی فوق‌العاده.

یکی از تماشایی‌ترین و زیباترین قسمت‌های این سریال، اپیزود رسوایی در بلگراویا (A Scandal in Belgravia) اولین قسمت فصل دوم است که در ۱ ژانویه ۲۰۱۲ پخش شد. در این اپیزود شرلوک و جان برای حل یک مسئله و جلوگیری از یک رسوایی به کاخ سلطنتی بریتانیا فراخوانده می‌شوند اما مسئله به این سادگی‌ها نیست… . در مورد داستان این قسمت توضیح بیشتری ندهیم بهتر است و فقط بدانید که چنین قسمت‌هایی نظیر رسوایی در بلگراویا است که سریال شرلوک را از نظر مخاطبان جز برترین مجموعه‌های تاریخ تلویزیون قرار داده‌است. این قسمت یک شاهکار تمام عیار و بدون نقص از بازیگری در بالاترین سطح (به خصوص بندیکت کامبربچ)، فیلم برداری فوق‌العاده، موسیقی محشر و اقتباس وصف‌نشدنی است. یکی از نقاط قوط این قسمت موسیقی فوق‌العاده آن است که جز بهترین‌های کل سریال است. حتی اگر جز افرادی باشید توجه‌ زیادی به موسیقی در هنگام تماشای فیلم و سریال نمی‌کنید چشم‌پوشی از این موسیقی به خصوص در بخش پایانی غیرممکن است و موسیقی به بهترین شکل موسیقی در این قسمت سریال خودنمایی می‌کند.

شرلوک هولمز و آیرین ادلر در اپیزود رسوایی در بلگراویا در سریال شرلوک
موسیقی فوق العاده این اپیزود یکی از نقاط قوت آن است که در کل سریال بهترین است، دو قطعه اصلی موسیقی این قسمت به خوبی در ذهن شما در کنار داستان و شخصیت‌های فراموش‌نشدنی آن ماندگار می‌شوند.

اپیزود رسوایی در بلگراویا به طور خاصی با موسیقی پیوند خورده است. در سریال شرلوک می‌بینیم که شرلوک هولمز به نواختن ویولن علاقه دارد و دقیقاً در نیمه‌های این قسمت است که می‎‌بینیم شرلوک دستی هم در آهنگ‌سازی دارد و عقیده دارد که آهنگ‌سازی کمک می‌کند تا او فکر کند اما همه چیز در این قسمت پیچیده‌تر از آن چیزیست که به نظر می‌رسد و قطعه‌ای که شرلوک مشغول به نواختن و ساختنش است را در حقیقت برای آیرین ادلر (Irene Adler) می‌نویسد چون اگر دقیق باشیم متوجه می‌شویم این موسیقی قطعه‌ی زیبایی با عنوان Irene’s Theme و اولین قطعه آلبوم موسیقی فصل دوم سریال است. به جز تم آیرین، موسیقی اصلی رسوایی در بلگراویا قطعه‌ی SHERlocked است که یکی از شاهکارهای موسیقی سریال شرلوک و دیوید آرنولد و مایکل پرایس است. این موسیقی شاهکار با ملودی فوق العاده‌اش که اگر با دقت به آن گوش کنید ملودی زیبای Irene’s Theme را هم در آن می‌شنوید پایان فوق‌العاده این قسمت را رقم ‌می‌زند و هر چقدر که به پایان اپیزود نزدیک می‌شویم این موسیقی را بهتر و واضح‌تر می‌شنویم که اگر این قسمت را تماشا کرده‌باشید کاملاً دلیل این موضوع را می‌دانید.

تصاویری از پایان قسمت اول فصل دوم سریال شرلوک
Because I took your pulse
پایان فوق‌العاده این قسمت با این موسیقی رقم می‌خورد، همه چیز در نهایت کمال است از جمله موسیقی.

همزمان با آغاز پایان نفس‌گیر این اپیزود فوق العاده، این قطعه پخش می‌شود. موسیقی فرصت چندانی به شما نمی‌دهد و در زمان نسبتاً کمی پس از آغاز به اوج زیبای خودش که توسط تک‌نوازی ویولن با همراهی موسیقی ارکسترال باشکوه نواخته‌ می‌شود می‌رسد و شما را غرق در لذت می‌کند، پس از این اوج زیبا، با ورود پیانو و ملایم شدن موسیقی به سمت اوج پایانی و یک هجمه‌ی تمام عیار و لذت‌بخش سازهای زهی می‌رود که محال است از فکر شما بیرون برود و در پایان هم با ترکیبی از ویولن ابتدایی و پیانو، موسیقی و اپیزود همزمان تمام می‌شوند. اگر این قسمت سریال شرلوک و به خصوص پایان آن را تماشا کنید، غافلگیری، بازیگری‌، دیالوگ‌ها، فیلمبرداری، نورپردازی همه چیز شما را مشغول و متحیر می‌کند و در کنار همه این‌ها، این موسیقی فوق‌العاده است که کار را تمام می‌کند. صدای هدفون را تا جای ممکن بالا ببرید و برای چند لحظه از هنر ناب موسیقی ببرید.

عنوان: SHERlocked
هنرمند: دیوید آرنولد و مایکل پرایس
آلبوم: Sherlock – Series 2
ژانر: ساندترک، موسیقی سریال
سال تولید: ۲۰۱۲
فرمت: MP3 | FLAC
کیفیت: 320kbps | Lossless
مدت زمان: ۰۰:۰۳:۴۴

دانلود آهنگ با فرمت MP3

دانلود آهنگ با فرمت FLAC

تم ویولن بسیار زیبای Irene’s Theme

دانلود آهنگ با فرمت MP3

دانلود آهنگ با فرمت FLAC

کانال تلگرام موزیک گیک

کلبه‌ای مشرف به اقیانوس بی‌کران موسیقی
آرامش شبانه

بیشتر بشنوید

22 پاسخ

 1. اون قطعه آهنگی که فصل چهار قسمت آخر شرلوک با خواهرش ‌ویالون میزنه رو کاملش رو میزارید لطفا

 2. سلام.موسیقی آخرین بخش سریال رو هم میشه کاملش رو برا دانلود بذارید.اون که شرلوک و یوروس با هم با ویولن میزنن
  ممنون

 3. سلام ببخشید دقیقا نمیدونم بهش چه اهنگی میگن که بختم اسمشو بگم ولی اون اهنگی که انگار اول چند دقیقه از داستان رو شروع میکنه و بعد اون گذاشته میشه و بعدش هم ادامه فیلم… اهنگ تیتراژه یا چی اگر میشه اونو هم بزارین

  1. فکر کنم توی همین قسمت رسوایی در بلگراویا بود که شرلوک با ویولن تمرینش می‌کرد.

 4. سلام من یک بنی شرلوکد هستم و ازتون واقعا ممنونم که این موسیقی زیبا رو گذاشتید چون من دنبالش بودم همه بدونن شرلوک همتا نداره توی هیچ زمینه ای
  ما شرلوکدا یه خانواده ایم،خانواده شرلوک هلمز
  شرلوکدا بدونن با بقیه خیلی فرق دارن چون شرلوکدن پس خودتونو دست کم نگیرید که شما عاشق یه نابغه هستید پس شما هم نابغه خودتونید و بقیه احمقن با حرف های بقیه کار نداشته باشید چون احمقا زیاد حرف میزنن دوستتون دارمخانواده شرلوکدم

 5. با این آخری روی هم رفته ۷ بار سریالو از اول تا اخر دیدم
  هیچوقت تکراری نمییشه

 6. سلام اخوی
  فصل ۳ قسمت ۲
  اول فیلم شرلوک یه قطعه از کارش رو ظبط گرده و داره تمرین میکنه و خانم هاتسون براش چای و صبحانه میاره
  اونجا نمیدونی اسم همون قطعه ای که با ویولن ساخته شده بود چی بود؟
  درضمن اگه توی اینستا در این باره فعالیت دارید بگید تا اونجا بهتون پیام بدم

  1. سلام دوست گرامی
   به نظرم قطعه Waltz for John and Mary منظور شماست.
   آی‌دی اینستاگرام: musicgeek.ir

   1. سلام می خواستم بدونم اهنگ تیراژ سریال شرولوک همز از کجا دانلود کنم

 7. کلا سریال شرلوک فوق العاده هستش از همه نظر
  روایت، فیلمانه و داستان، اقتباس، کارگردانی، نورپردازی، بازیگری و … و حتی موسیقی
  چونکه برای سریال های تلویزیونی شاید موسیقی خیلی اولویت نباشه
  ولی توی مجموعه شرکوک، همه چی عالی هستش
  بنظر من بعد از بازی تاج و تخت، بهترین سریالی هستش که تا حالا دیدم

  1. درسته
   حتما یادتونه یکی میگه (ما تو دنیای خنده داری زندگی میکنیم)!
   روایت این فیلم با این جمله مرتبطه
   من ۱۴ سالمه ولی میخوام به دنیا نشون بدم همه میتونن مثل خیلیا قدرتمند،باهوش و حرفه ای باشن
   پندی که داخل فیلم شرلوک هست اینه که همه ما میتونیم از عقلمون درست استفاده کنیم نه مثل کسایی که به زندگی امید ندارن
   این آدمای باهوش روانی نیستن فقط از خیلیا که ادعا میکنن باهوش تر و قوی ترن و این حرفارو میزنم که یادتون باشه حتی آدمای احمق هم ممکنه از آدمای عاقل باهوش تر باشن و هیچکس مخصوصا خودتونو دست کم نگیرین
   خودتونو قدرت عقلتونو به همه نشون بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *