The Best of Jean-Michel Jarre مجموعه برترین آثار ژان میشل ژار

مجموعه The Best of Jean-Michel Jarre شامل ۳۰ اثر برتر ژان میشل ژار

مجموعه اختصاصی The Best of Jean-Michel Jarre کامل‌ترین مجموعه آثار برتر ژان میشل ژار

گردآوری شده از آلبوم‌های ریمستر با کیفیت بالا – بیش از دو ساعت 

The Best of Jean-Michel Jarre مجموعه برترین آثار ژان میشل ژار

در ادامه مجموعه‌های آثار منتخب آهنگ‌سازان برجسته جهان در سایت موزیک گیک، در این قسمت برترین آثار یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های تاریخ موسیقی الکترونیک، ژان میشل ژار فرانسوی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. ژان میشل ژار در سال ۱۹۸۴ در لیون فرانسه متولد شد، پدرش، موریس ژار آهنگ‌ساز بزرگ سینما و موسیقی فیلم بود و همین هم باعث شد تا او از سنین کودکی آموختن موسیقی را فرا بگیرد. ژان میشل ژار اما در دوران جوانی مسیر متفاوتی را در پیش گرفت که موجب تغییر بزرگی در موسیقی جهان شد. در سال ۱۹۷۶ او پس از تقریباً ده سال کار بر روی موسیقی الکترونیک و پس از انتشار دو آلبوم، آلبوم مشهور اکسیژن را منتشر کرد که یک اثر انقلابی بود و بر روی آثار بعد از خودش تاثیر گذاشت و الهام‌بخش آهنگ‌سازان بسیاری در سراسر جهان حتی تا امروز پس از گذشت ۴۳ سال بوده‌است. اکسیژن همه‌چیز را تغییر داد و مسیر موسیقی و ژان میشل ژار را تغییر داد. تب اکسیژن همه‌جا را فرا گرفت و از فرانسه هم فراتر رفت و ژان میشل را به یک ستاره بین‌المللی تبدیل کرد. این اثر نوآوری‌های خاص خودش چارت‌های موسیقی دنیا را تکان داد، بیش از ۱.۵ میلیون کپی تنها در فرانسه فروخت و تبدیل به آلبوم سال این کشور و در آن زمان پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ کشور فرانسه شد.

تصویری سیاه و سفید از ژان میشل ژار در جوانی
ژان میشل ژار نامیست که برای همیشه در تاریخ موسیقی خواهد درخشید و هرگاه که بخواهیم تاریخ موسیقی الکترونیک را مرور کنیم، به نام او به وفور برخورد می‌کنیم.

پس از اکسیژن ژان میشل ژار مسیر خود را به خوبی ادامه داد و آثار فوق‌العاده‌ای پر از خلاقیت و نوآوری نظیر آلبوم‌های Équinoxe، Magnetic Fields، Zoolook، Rendez-Vous، Revolutions، Chronologie، Oxygène 7–13 و Métamorphoses را منتشر کرد تا با آن‌ها در زمره‌ی برترین آهنگ‌سازان تاریخ موسیقی الکترونیک قرار بگیرد. ژار علاوه بر انتشار آثار فوق العاده‌‌ تصمیم گرفت تا موسیقی شگفت‌انگیز‌اش را به سرتاسر جهان ببرد. او کنسرت‌هایی بسیار بزرگ در فضای آزاد در جوار مکان‌هایی فوق العاده نظیر برج ایفل پاریس، شهر ممنوعه در چین، کارخانه کشتی‌سازی گدانسک لهستان، پارک توربین‌های بادی دانمارک و یا کنسرت رانده-وو هیوستون آمریکا که به وسعت کل شهر بود، با جلوه‌های بصری فوق‌العاده نظیر، لیزر، تصاویر متحرک و آتش‌بازی که در تاریخ موسیقی بی‌سابقه بودند و با حضور بیش از یک میلیون تماشاگر نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد. ژان میشل ژار در دهه ۷۰ میلادی انقلابی به پا کرد، او در عصر خودش یک پیشگام بود که موسیقی الکترونیک را وارد مرحله جدیدی کرد و آن را به تمامی دنیا معرفی کرد. ژان میشل ژار نامیست که برای همیشه در تاریخ موسیقی خواهد درخشید و هرگاه که بخواهیم تاریخ موسیقی الکترونیک را مرور کنیم، به نام او به وفور برخورد می‌کنیم.

برای مجموعه بهترین‌های ژان میشل ژار سعی کردم تا تقریباً از تمامی آلبوم‌های برتر این آهنگ‌ساز اثری انتخاب کرده‌باشم، طبق انتظار بیشترین توجه نسبت به دوره اوج ژار از اواسط دهه ۷۰ میلادی تا دهه ۲۰۰۰ بوده‌است اما چند اثر از آلبوم‌های جدیدتر به خصوص آثار بعد از سال ۲۰۱۵ هم در مجموعه‌ها موجود است. چون خودم با کنسرت‌ها و اجراهای زنده با ژار آشنا شدم سعی کردم تمامی آثار که پای ثابت کنسرت‌های او بودند را برای مجموعه انتخاب کنم. امیدوارم از بهترین‌های ژان میشل ژار لذت ببرید و مطابق معمول اگر جای اثری را خالی می‌بینید، در بخش دیدگاه‌ها آن را عنوان کنید.

عنوان آلبوم: مجموعه کامل بهترین‌های ژان میشل ژار
هنرمند: ژان میشل ژار
ژانر: الکترونیک
فرمت: MP3
کیفیت: 320kbps

1 – (00:48:43)
Calypso (Remastered) (08:22)
Chronology, Pt. 4 (Remastered) (03:59)
Chronology, Pt. 6 (Remastered) (03:45)
Computer Weekend (Remastered) (04:41)
Fourth Rendez-Vous (03:58)
Industrial Revolution: Overture (Remastered) (05:10)
Je Me Souviens (04:25)
Magnetic Fields, Pt. 2 (03:58)
Tout Est Bleu (05:59)
Zoolookologie (04:21)

دانلود مجموعه اول


2 – (00:57:10)
Equinoxe, Pt. 4 (07:05)
Equinoxe, Pt. 5 (03:52)
Oxygene, Pt. 2 (07:47)
Oxygene, Pt. 4 (04:06)
Oxygene, Pt. 7 (11:41)
Oxygene, Pt. 8 (03:54)
Oxygene, Pt. 10 (04:16)
Oxygene, Pt. 12 (05:40)
Oxygene, Pt. 13 (04:25)
Oxygene, Pt. 17 (04:20)

دانلود مجموعه دوم


3 – (00:46:12)
Aero (03:09)
Aerology (03:40)
Close Your Eyes (06:24)
Coachella Opening (03:58)
Equinoxe, Pt. 7 (07:48)
FLYING TOTEMS (movement 2) (03:53)
Geometry of Love, Pt. 1 (03:49)
INFINITY (movement 6) (04:13)
ROBOTS DON’T CRY (movement 3) (05:44)
Téo & Téa (03:28)

دانلود مجموعه سوم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا