Truman Sleeps موسیقی پیانو زیبا و اثرگذار فیلم نمایش ترومن از فیلیپ گلس

آهنگ Truman Sleeps اثری از فیلیپ گلس

Philip Glass – Truman Sleeps – 1998

Truman Sleeps موسیقی پیانو زیبا و اثرگذار فیلم نمایش ترومن از فیلیپ گلس

نمایش ترومن (The Truman Show) یک فیلم کمدی درام علمی تخیلی به کارگردانی پیتر ویر و نویسندگی اندرو نیکول است. نقش اصلی این فیلم را جیم کری با هنرمندی تمام ایفا کرده‌است، او در نقش ترومن بربنک، کارمند یک شرکت بیمه را بازی می‌کند که از بدو تولد زندگی‌اش در یک محیط شبیه‌سازی شده به صورت یک نمایش بیست و چهار ساعته در سراسر جهان برای در حال پخش است و خودش از این موضوع خبر ندارد تا این که… . جیم کری را بیشتر با کمدی‌های بی‌نظیر او می‌شناسیم اما نمایش ترومن یکی از چند درام کری است که قدرت بازیگری را او را ژانرهای دیگر به خصوص درام به رخ می‌کشد. این فیلم بسیار زیبا و تاًثیرگذار نامزد چندین جایزه در جشنواره‌های اسکار، گلدن گلوب، بفتا و ساترن شد و از نظر تجاری به موفقیت خوبی کسب کرد. این فیلم با نمره ۸/۱ از ۱۰ و متای ۹۰ در رتبه ۱۸۵ بهترین فیلم‌های تاریخ سینما در سایت IMDb قرار دارد.

موسیقی فیلم نمایش ترومن ساخته‌ی بورخارد دالویتز، آهنگساز آلمانی‌تبار ساکن استرالیاست. او زمانی برای ساختن موسیقی این فیلم استخدام شد که پیتر ویر کارگردان فیلم نواری از آثار او را زمانی که برای پس‌تولید فیلم در استرالیا بود دریافت کرد. تعدادی از قطعات موسیقی فیلم را فیلیپ گلس، آهنگ‌ساز برجسته‌ی آمریکایی است که چهار قطعه از آن از کارهای قبلی او برای عناوینی همچون پواکوساتسی، انیما موندی و میشیما بود. گلس دو اثر جدید برای موسیقی این فیلم ساخت که یکی در تیراژ پایانی فیلم و دیگری در قسمی از فیلم به کار رفت. بورخارد دالویتز و فیلیپ گلس برای موسیقی فیلم نمایش ترومن موفق به کسب جایزه گلدن گلوب بهترین موسیقی متن سال شدند.

صحنه‌ای از فیلم نمایش ترومن (خواب ترومن)
فقط از یک استاد موسیقی مینیمال همچون فیلیپ گلس برمی‌آید تا بتواند با یک قطعه‌ی کوتاه تک‌نوازی پیانو، چنین اثری بگذارد و میزان زیادی از احساس و مفهوم را به شنونده منتقل کند.

مشهورترین آهنگ موسیقی فیلم نمایش ترومن یکی از آثار فیلیپ گلس با نام Truman Sleeps است که یک قطعه‌ی پیانو فوق العاده و بسیار زیباست که در سکانسی که خوابیدن ترومن نمایش داده می‌شود پخش می‌شود. یک قطعه کوتاه تک‌نوازی پیانو که بسیار اثرگذار و عمیق است و میزان زیادی از احساس و مفهوم را به شنونده و بیننده منتقل می‌کند، چنین اثری را تنها می‌توانیم از یکی استادان و پیشتازان موسیقی مینیمال همچون فیلیپ گلس انتظار داشته‌باشیم. همچون خود موسیقی، سکانس مرتبط با آن در فیلم هم بسیار زیبا و تاثیرگذار است، این قطعه به زمانی که اشاره می‌کند که در هنگام شب ترومن به خواب می‌رود و بالاخره این نمایش و بینندگان آن او را تنها می‌گذارند. چهره‌ی آرام ترومن در هنگام خواب در یک دوربین دید در شب با تصویر سبز رنگ و همراهی آن توسط موسیقی فوق العاده فیلیپ گلس که قوی‌ترین حضور موسیقی در فیلم است این سکانس را به یکی از بهترین قسمت‌های نمایش ترومن تبدیل کرده‌است. جالب است بدانید که در این سکانس در استودیوی درون فیلم نوازنده‌‌ای که مشغول نواختن این قطعه می‌باشد خود فیلیپ گلس است.

صحنه‌ای از فیلم نمایس ترومن و حضور فیلیپ گلس در آن
نوازنده‌ای که در سمت چپ نشسته و این قطعه‌ی زیبا را در فیلم می‌نوازد، خالق همین اثر فیلیپ گلس است.

اگر از این آهنگ لذت بردید پیشنهاد می‌کنم که اثر قبلی فیلیپ گلس در موزیک گیک را که یکی از برترین آثار او با عنوان Mad Rush بود را هم بشنوید و از آن لذت ببرید.

عنوان: Truman Sleeps
هنرمند: فیلیپ گلس
آلبوم: The Truman Show
ژانر: موسیقی فیلم
سال تولید: ۱۹۹۸
فرمت: MP3 | FLAC
کیفیت: 320kbps | Lossless
مدت زمان: ۰۰:۰۱:۵۱

دانلود آهنگ با فرمت MP3

دانلود آهنگ با فرمت FLAC

4 در مورد “Truman Sleeps موسیقی پیانو زیبا و اثرگذار فیلم نمایش ترومن از فیلیپ گلس”

  1. لطفا قطعاتی که با در همکاری گادفری رجیو خلق کرده رو هم بهشون بپردازین که بنظرم ژرف ترین موزیک متن برای انسان هستن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا