Theme from Jurassic Park موسیقی تم بسیار زیبای فیلم پارک ژوراسیک

آهنگ Theme from Jurassic Park اثری از جان ویلیامز

John Williams – Theme from Jurassic Park – 1993

Theme from Jurassic Park موسیقی تم بسیار زیبای فیلم پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک (Jurassic Park) فیلمی علمی تخیلی ماجراجویی محصول ۱۹۹۳ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و تهیه‌کنندگی کتلین کندی و جرالد آر. مولن است. این فیلم اولین فیلم از سری پارک ژوراسیک است که بر اساس رمانی از مایکل کرایتون با نویسندگی کرایتون و دیوید کپ ساخته شده‌است. پارک ژوراسیک بیش از ۲۰ جایزه از جمله ۳ جایزه‌ی اسکار برای دستاوردهای فنی‌اش در بخش جلوه‌های تصویری، تدوین صدا و میکس صدا از آن خود کرد.

جان ویلیامز آهنگساز بزرگ و برجسته هالیوود آهنگسازی موسیقی متن فیلم پارک ژوراسیک را برعهده داشته‌ است. او ساخت موسیقی فیلم را اواخر فوریه ۱۹۹۳ آغاز کرد و‌ یک ماه بعد رهبری ارکستر را برای ضبط موسیقی انجام داد. جان نویفلد و الکساندر کورج کار ارکستراسیون موسیقی را انجام داده‌اند. برای موسیقی این فیلم از یک ارکستر بزرگ استفاده شد که شامل چندین نوع ساز کوبه‌ای، دو ساز چنگ، شیپور باریتون و یک گروه کر می‌شد. به یکی از زیباترین آثار جان ویلیامز از موسیقی این فیلم با عنوان Theme from Jurassic Park یا موسیقی تم پارک ژوراسیک گوش می‌کنیم.

Theme from Jurassic Park موسیقی تم بسیار زیبای فیلم پارک ژوراسیک
این تم فوق العاده شکوه و عظمت دایناسورها و حیرت و شگفتی تماشای آن‌ها به صورت زنده را به نحو احسن توصیف می‌کند.

برای پارک ژوراسیک جان ویلیامز باید موسیقی‌ای می‌نوشت که بتواند حیرت و شگفتی فوق‌العاده‌ای که از دیدن دایناسورها به صورت زنده در عصر مدرن تداعی می‌شود را به خوبی منتقل کند. موسیقی فیلم پارک ژوراسیک دو تم اصلی دارد که یکی از آن‌ها قطعه Theme from Jurassic Park است. این تم زمانی در فیلم شنیده می‌شود که برای اولین بار یک دایناسور عظیم‌الجثه‌ و با ابهت برکیوسور در فیلم نمایش داده می‌شود. یک اثر شنیدنی و بسیار زیبا که بدون شک جز بهترین‌های جان ویلیامز است. نوای شیپور و سازهای زهی در این موسیقی بسیار باشکوه است و عظمت و حس و حال دیدن دایناسورها را به خوبی منتقل می‌کند. یکی از زیباترین ملودی‌های تاریخ سینما که کافیست یک بار آن را بشنوید و پس از آن برای همیشه در ذهن شما خواهد ماند‌.

اثر قبلی که از جان ویلیامز در موزیک گیک معرفی کردیم یکی از شاهکارهای این آهنگ‌ساز یعنی موسیقی تم عاشقانه فیلم جنگ ستارگان: قسمت دوم – حمله کلون‌ها با نام در میان ستارگان بود که امیدوارم آن اثر فوق العاده را هم بشنوید و لذت ببرید.

عنوان: Theme from Jurassic Park
هنرمند
: جان ویلیامز
آلبوم: Jurassic Park
ژانر: موسیقی فیلم
سال تولید
: ۱۹۹۳
فرمت: MP3 | FLAC
کیفیت: ۳۲۰kbps | Lossless
مدت زمان
: ۰۰:۰۳:۲۷

دانلود آهنگ با فرمت MP3

دانلود آهنگ با فرمت FLAC

بیشتر بشنوید