The Best of Clint Mansell مجموعه بهترین آهنگ‌های کلینت منسل

مجموعه The Best of Clint Mansell شامل برترین آثار کلینت منسل

مجموعه ۴۰ اثر برتر کلینت منسل در مجموعه اختصاصی The Best of Clint Mansell

+ آلبوم موسیقی فیلم The Fountain (چشمه)

The Best of Clint Mansell مجموعه بهترین آهنگ‌های کلینت منسل

کلینت منسل (کلینتون دریل منسل) زاده ۷ ژانویه ۱۹۶۳ موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز انگلیسی می‌باشد، او قبل از این که فعالیت حرفه‌ای موفق خود را در آهنگ‌سازی فیلم شروع کند، خواننده اصلی گروه آلترناتیو راک انگلیسی Pop Will Eat Itself ملقب به PWEI بود. منسل پس از بهم خوردن این گروه به ایالات متحده نقل مکان کرد و شروع به کار کردن با کارگردان دارن آرنوفسکی نمود. متعاقباً او تبدیل به یک آهنگ‌ساز موسیقی فیلم موفق، جایزه برده و نامزد جوایزی معتبری همچون گلدن گلوب و گرمی شد. منسل به صورت گسترده با آرنوفسکی در فیلم‌هایش نظیر پی، مرثیه‌ای بر یک رؤیا، چشمه، قوی سیاه، کشتی‌گیر و نوح همکاری کرد و برای ده‌ها فیلم بلند و کوتاه دیگر، سریال‌های تلویزیونی و بازی‌های رایانه‌ای موسیقی ساخت. او حالا در لس آنجلس زندگی می‌کند و به آهنگ‌سازی و گاهی اجرای زنده آثارش در تور مشغول است. او یک پیشگام در سمپلینگ آثار خودش است و حالا آثار کلینت منسل بین موسیقی‌دان سمپلینگ بسیار محبوب است.

تصویری از کلینت منسل، سازننده موسیقی فیلم مرثیه‌ای بر یک رؤیا
کلینت منسل هم در لیست افرادی قرار دارد که از سوی آکادمی اسکار مورد کم‌لطفی قرار گرفته‌است یا بهتر بگوییم نادیده گرفته‌شده‌است. در سال ۲۰۰۰ او موسیقی فوق العاده مرثیه‌ای بر یک رؤیا را ساخت و حتی جز کاندیدهای اسکار هم نبود. (در نهایت آن سال با وجود گلادیاتور جایزه به ببر خیزان، اژدهای پنهان رسید!)

به مدت یک دهه از تأسیس Pop Will Eat Itself، او به عنوان خواننده اصلی، نوازنده چندسازه، تهیه‌کننده و نویسنده یا نویسنده‌ی همکار در بسیاری از آهنگ‌های گروه، عضو این بند بود. این گروه با به کارگیری موسیقی هیپ هاپ، موسیقی اینداستریال (صنعتی)، هاوس و دیگر ژانرهای موسیقی دَنس در موسیقی خودشان، پیشتاز سمپلینگ و موسیقی الکترونیک در سبک آلترناتیو راک بریتانیا بوند. در ایالات متحده Pop Will Eat Itself تحت لیبل Nothing Records خواند که متعلق به تِرِنت رِزنِر، خواننده، تهیه‌کننده و نوازنده‌ گروه ناین اینچ نایلز بود. منسل و رزنر که یکی از طرفداران باسابقه‌ گروه PWEI بود بعد از اینکه کلینت منسل به نیویورک نقل مکان کرد با یکدیگر دوست شدند و منسل به عنوان هم‌خوان در آلبوم سال ۱۹۹۹ گروه ناین اینچ نایلز با نام “The Fragile” همکاری کرد.

منسل ساختن موسیقی فیلم را از زمانی که کارگردان دارن آرنوفسکی برای ساختن موسیقی اولین فیلمش، Pi در سال ۱۹۹۶ استخدام کرد، شروع کرد. او همچنین موسیقی فیلم بعدی آرنوفسکی، مرثیه‌ای بر یک رؤیا را ساخت که بسیار محبوب شد و نام منسل را بر سر زبان‌ها انداخت. موسیقی اصلی این فیلم با نام “Lux Aetena” محبوب‌ترین قطعه‌ی فیلم بود که در بسیاری از تبلیغات تلویزیونی، تریلرهای فیلم و ویدئوهای یوتیوب تحت عنوان موسیقی حماسی به کار رفت. به جز فیلم‌های آرنوفسکی، کلاینت منسل برای فیلم‌هایی همچون Moon، Last Night، Flith، High-Rise، Sahara، The New Radical، Out of Blue، سریال‌ تلویزیونی Black Mirror: San Junipero و بازی‌های رایانه‌ای Doom و Mass Effect 3 آهنگ‌سازی کرده‌است.

کلینت منسل سازننده موسیقی فیلم‌ چشمه
در سال ۲۰۰۶ به اعتقاد بسیاری از منتقدین، منسل بهترین موسیقی فیلم سال را برای فیلم چشمه آرنوفسکی ساخت اما در عین ناباوری حتی در لیست کاندید‌ها هم قرار نگرفت. (شاید به خاطر همکاری با کوارتت کرونوس) با اینکه موسیقی بابل از گوستاوو سانتائولایا هم فوق العاده بود و اسکار را برای دومین سال متوالی گرفت اما خیلی سخت است که موسیقی فیلم چشمه را بهترین موسیقی آن سال ندانیم. البته مورد منسل فقط با آکادمی اسکار نیست بلکه او برنده جایزه گرمی و یا گلدن گلوب هم نشده‌است.

برای مجموعه بهترین‌های کلینت منسل سعی شده تا مشهورترین آثار او در دو مجموعه ۱۵ آهنگی گنجانده شوند، آثار برجسته‌ای از فیلم‌هایی همچون مرثیه‌ای بر یک رؤیا، ماه، قوی سیاه، سریال سن‌یونیپرو و بازی‌ مس افکت ۳ در مجموعه‌ها موجودند. از آلبوم موسیقی فیلم چشمه، اثر فوق العاده و شنیدنی کلینت منسل هم هیچ گونه نمی‌شد گذشت و به همین دلیل کل آلبوم موسیقی این فیلم به صورت جداگانه و البته به عنوان بخشی از بهترین‌های این آهنگ‌ساز در دسترس شما قرار گرفته‌اند، چون با نهایت وسواس نهایتاً ممکن باشد یک یا دو قطعه از آلبوم محشر را آن هم به سلیقه شخصی کنار گذاشت. امیدوارم از بهترین‌های کلینت منسل لذت ببرید و اگر اثری را از این مجموعه‌‌ها جا مانده می‌بینید، به ما در بخش دیدگاه‌های این نوشته معرفی کنید.

عنوان آلبوم: مجموعه بهترین‌های کلینت منسل
هنرمند: کلینت منسل
ژانر: ساندترک، موسیقی فیلم، حماسی
فرمت: MP3
کیفیت: 320kbps

1 – (00:38:41)
Aftermath (Body Count) (07:06)
An End, Once and For All (02:51)
Dead Reckoning (03:15)
First Movement (07:05)
Hope Overture (02:31)
Leaving Earth (02:03)
Lux Aeterna (03:54)
Marion Barfs (02:22)
Memories (Someone We’ll Never Know) (04:52)
Night Drive (02:37)

دانلود مجموعه اول


2 – (00:46:39)
Nina’s Dream (02:48)
Perfection (05:44)
Shellshock (Another Day, Another Dollar!) (08:04)
Summer Overture (02:36)
The Night Café (04:07)
Waves Crashing on Distant Shores of Time (05:11)
We Are All Stardust (05:12)
Welcome to Lunar Industries (07:11)
Requiem for a Tower Two Towers Trailer Mix Remastered (01:28)
Requiem for a Tower (04:12)

دانلود مجموعه دوم


The Fountain (Music from the Motion Picture) – (00:46:16)
01. The Last Man (06:09)
02. Holy Dread! (03:51)
03. Tree of Life (03:44)
04. Stay With Me (03:36)
05. Death Is a Disease (02:34)
06. Xibalba (05:22)
07. First Snow (03:08)
08. Finish It (04:25)
09. Death Is the Road to Awe (08:25)
10. Together We Will Live Forever (05:01)

دانلود آلبوم با فرمت MP3

بروزرسانی: یکی از زیباترین آثار کلینت منسل از موسیقی فیلم United با نام Busby Sees The Future را به صورت جداگانه دریافت کنید. این موسیقی همچنین به عنوان تیتراژ برنامه شوکران مورد استفاده قرار گرفت است: دانلود آهنگ

بیشتر بشنوید

16 پاسخ

 1. فکر نمیکنم ربطی به همکاری با کوارتتِ کرونوس داشته باشه..بهر حال هر فیلمی یه موسیقی داره و باید از لحاظ زیبایی شناسی ارزیابی بشه…راستش یه سرچ کوچیکیم کردم مطلب خاصی راجع به تک نفر بودن موزیسین فیلم ندیدم حتی تو یکی از مطالب نوشته بود اگر تعداد آهنگسازان فیلم بیشتر از سه تا بود کلا به گروهشون یه مجسمه ی اسکار میدن پس یعنی میشه یه گروهم جایزه ی اسکار موسیقیو بگیره…ولی بگذریم من میتونم نمونه های فراوان زیادیو بگم براتون که مثل کارهای منسل موسیقیاای فوق العاده ای هستن و حتی ترند جهانی شدن ولی حتی نامزد اسکار نشدن مثل موسیقی متن amelie , لئون شاهکار اریک سرا، شاهکار لودویکو اناودی تو فیلم intouchable, کارهای بی نظیر آبل کورزنیوسکی و خیلی موسیقیهای دیگه…کلا اسکار تو بخش موسیقی تا حد زیادی بی سلیقست

 2. آقا دمتون گرم من از خود بی خود میشم وقتی حرف از شاهکارهای منسل میشه و چقدر مطالب شما با حرفای دل من مطابقه…اینکه چه جوری میشه دو تا از بهترین ساخته های هنری بشر یعنی lux auterna و death is the road to awe رو نادیده گرفت و حتی اونو نامزد اسکار نکرد…همین دو مورد برای بی ارزش بودن اسکار کافیه…و چقدر حال کردم که بصورت جداگانه قطعه ی کمتر شنیده شده ی busby see the future رو گذاشتین

  1. سپاسگزارم دوست گرامی، احتمالاً دلیل این مورد همون همکاری با کوارتت کرونوس باشه، کاندید اسکار باید حتماً آهنگ‌ساز تکی باشه. ولی در اینکه در سال ۲۰۰۶ موسیقی شاهکاری ساخت شکی نیست.

   1. فکر نمیکنم ربطی به همکاری با کوارتتِ کرونوس داشته باشه..بهر حال هر فیلمی یه موسیقی داره و باید از لحاظ زیبایی شناسی ارزیابی بشه…راستش یه سرچ کوچیکیم کردم مطلب خاصی راجع به تک نفر بودن موزیسین فیلم ندیدم حتی تو یکی از مطالب نوشته بود اگر تعداد آهنگسازان فیلم بیشتر از سه تا بود کلا به گروهشون یه مجسمه ی اسکار میدن پس یعنی میشه یه گروهم جایزه ی اسکار موسیقیو بگیره…ولی بگذریم من میتونم نمونه های فراوان زیادیو بگم براتون که مثل کارهای منسل موسیقیهای فوق العاده ای هستن و حتی ترند جهانی شدن ولی حتی نامزد اسکار نشدن مثل موسیقی متن amelie , لئون شاهکار اریک سرا، شاهکار لودویکو اناودی تو فیلم intouchable, کارهای بی نظیر آبل کورزنیوسکی و خیلی موسیقیهای دیگه…کلا اسکار تو بخش موسیقی تا حد زیادی بی سلیقست

    1. البته من به یاد ندارم آلبومی که دو هنرمند داشته جایزه برده باشه، اسکار بخش موسیقی رو کاملاً فدای تعادل اهدای جوایز می‌کنه (در صورتی که فیلم با موسیقی خوب جز فیلم‌های شاخص جشنواره نباشه.)

     1. درست میفرمایید بخشهای فنی و موسیقی فیلم فدای ایجاد تعادل جوایز بین فیلمهای منتخب میشه.

 3. آکادمی چندان توی موسیقی موفق نبوده ۲۰۱۴ هم جایزه را به بین ستاره ای ندادن!

 4. سلام.خدا قوت و تشکر برای زحماتتون.

  من قبلا کامنت کذاشم ولی نذاشتین.

  لطفا موسیقی متن شاهکاره فیلمwind chill2007رو هم قرار بدید.ممنون.

  1. علیرضا عزیز سلام
   امکان قرار دادن آلبوم وجود نداره ولی اگر ممکن بود قطعات برتر آلبوم رو به اپ اضافه می‌کنم.

 5. اقا دمتون گرم که چقد قشنگ آثار برجسته این انسان بزرگ و شاهکار موسیقی رو برای ما فراهم کردید.

  فقط یه خواهش دارم.
  لطفا موسیقی متن فوق العاده زیبا و تأثیر گذار فیلم wind chill2007از این بزرگوار رو هم قرار بدید .ممنون از زحماتتون.

 6. سلام لطف کنید و این قطعه رو در سایت قرار بدید ممنون
  موسیقی متن تیتراژ برنامه شوکران

  https://www.instagram.com/p/Br0ZkD9g3P2/

  1. از مطلب بعدی آلبوم‌ها پخش آنلاین خواهند داشت!
   آثار قبلی مشخص نیست.
   به آهنگ خاصی نیاز داشتید حسین عزیز؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code