موسیقی برای تمرکز ۲ | ۱۰ موسیقی مدرن کلاسیک برای تمرکز عمیق و مطالعه

مجموعه موسیقی برای تمرکز ۲

۱۰ اثر موسیقی کلاسیک معاصر برای تمرکز و مطالعه در مجموعه موسیقی برای تمرکز ۲

موسیقی برای تمرکز ۲ | ۱۰ موسیقی مدرن کلاسیک برای تمرکز عمیق و مطالعه

امروزه تأثیر موسیقی بر روی جسم و روان انسان اثبات شده‌است. موسیقی تأثیر عمیقی بر حال و هوای ما، فشار خون و ضربان قلب ما دارد و علاوه بر این‌ها نیم‌کره‌ی چپ و نیم‌کره‌ی مغز را به طور همزمان فعال می‌کند. این فواید البته شاید در شرایطی خاص برای هر نوع موسیقی‌ای صدق کند اما برای کسب تمرکز و یا کمک به مطالعه، انتخاب موسیقی مناسب و نحوه‌ی گوش دادن به موسیقی بسیار مهم است. برای این منظور بهتر است آهنگ‌هایی را انتخاب کنید که موجب تقویت هوشیاری و تمرکز شما می‌شوند و یا بهتر بگویم شما را بیدار نگه می‌دارند اما در عین حال باعث نمی‌شوند تا با بدنتان مثلاً سر، دست یا پا (به عنوان مثال ضرب پا)، ریتم و ضرب‌آهنگ موسیقی را همراهی کنید چون این اولین نشانه‌ی انتخاب موسیقی نامناسب است. به جز این مورد، گوش کردن به آهنگ‌هایی که بر احساسات و عواطف شما تأثیر بسیار یا حتی کمی هم می‌گذارند درست نیست، این نوع موسیقی می‌تواند آهنگ‌های پاپ، راک یا رپ و به طور کلی ترانه‌های موردعلاقه شما (موسیقی باکلام) باشند البته این مسئله در مورد موسیقی بی‌کلام محبوب‌تان هم صدق می‌کند و اگر موسیقی بی‌کلام خاصی نیز بسیار برای شما محبوب است بهتر است آن را لیست ‎پخش تمرکز خود خارج کنید. موسیقی محبوب شما احتمالاً در لیست پخش انگیزشی یا دیگر حال و هوای شما جای دارند.

بیشتر مقالات علمی و تحقیقات در مورد استفاده از موسیقی برای کارهای نظیر خواب، آرامش، مطالعه و تمرکز، موسیقی بی‌کلام را بهترین انتخاب می‌دانند. شاید از تأثیرات موسیقی کلاسیک برای نمونه موسیقی موتزارت بر روی انسان در اخبار شنیده باشید. به طور کلی موسیقی کلاسیک انتخاب مناسبی است اما ما در موزیک گیک به شما موسیقی کلاسیک معاصر، مدرن کلاسیک یا مینیمال مدرن را پیشنهاد می‌کنیم. با در نظر گرفتن همه جوانب از جمله سادگی و ضرب‌آهنگ، این نوع سبک موسیقی برای کسب تمرکز و مطالعه بهتر مناسب به نظر می‌رسند. در سری دوم موسیقی برای تمرکز در وب‌سایت موزیک گیک برای شما ۱۰ قطعه منتخب موسیقی کلاسیک معاصر را آماده کرده‌ایم که امیدوارم از آن‌ها لذت ببرید.

عنوان مجموعه: موسیقی برای تمرکز ۲
هنرمند: هنرمندان مختلف
ژانر: بی‌کلام، موسیقی کلاسیک معاصر، آلترناتیو
فرمت: MP3
کیفیت: 320kbps
مدت زمان: ۰۰:۳۴:۱۲

Alexis Ffrench – At Last (02:51)
– Alexis Ffrench – Winter Nights (03:51)
– Alice Baldwin – Was am Ende (04:52)
– Arnold Kasar – 1000 Dohlen (04:07)
– Aysedeniz Gokcin – Su (02:02)
– Erland Cooper – Kittiwaako (02:22)
– John Adams – Hallelujah Junction: 2nd Movement (02:35)
– Nils Frahm – Sweet Little Lie (04:45)
– Ólafur Arnalds – ekki hugsa (04:41)
– Peter Gregson, Richard Harwood, Reinoud Ford, Tim Lowe, Ben Chappell, Katherine Jenkinson – 1.1 Prelude (02:01)

دانلود مجموعه (یکجا)


دانلود مجموعه قبلی

کانال تلگرام موزیک گیک

کلبه‌ای مشرف به اقیانوس بی‌کران موسیقی
آرامش شبانه

بیشتر بشنوید

5 پاسخ

  1. من دقیقاااا میتونم باموسیقی تمرکز کنم. قرار نیست ذهنو شرطی کنیم. صدای وسخنان بی ربط ذهن رو هنگام مطالعه خاموش میکنه. همین

    1. بله نکته خوبی رو گفتید، یک موسیقی خوب در پس‌زمینه از گمراهی ذهن هم جلوگیری می‌کنه و باعث میشه روی موضوع اصلی تمرکز کنید.

  2. بنظر من موسیقی برای درس و اینجور چیزا مناسب نیست چون ممکنه ذهن شرطی بشه که خطرناکه در ضمن افرادی که با موسیقی میتونن تمرکز خودشونا حفظ کنن بسیار کم هستن

  3. فوق العاده موزیک هایی خوبی هستن من مشکل تمرکز حین کارم داشتم و با تمرین با همین اهنگ ها قدرت تمرکزم بالا رفت
    از این به بعد سایتتونو دنبال میکنم
    خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *