Cinema Paradiso Love Theme تم عاشقانه جاودانه‌ فیلم سینما پارادیزو

آهنگ Cinema Paradiso Love Theme اثری از آندریا موریکونه

Andrea Morricone – Cinema Paradiso Love Theme – 1988

Cinema Paradiso Love Theme تم عاشقانه جاودانه‌ فیلم سینما پارادیزو

سینما پارادیزو (Cinema Paradiso) یک فیلم درام ایتالیایی محصول ۱۹۸۸ به نویسندگی و کارگردانی جوزپه تورناتوره است. فیلیپ نوآره، ژاک پرین، آنتونلا آتیلی، پوپلا ماجو و سالواتوره کاشو از بازیگران این فیلم هستند. فرانکو کریستالدی و جیووانا رومانیولی تهیه‌کنندگی فیلم را برعهده داشته‌اند و موسیقی فیلم را انیو موریکونه همراه با پسرش آندریا موریکونه ساخته‌است. سینما پارادیزو در شصت و دومین دوره جوایز اسکار در سال ۱۹۹۰ جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را از آن خود کند. جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن، جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی، چهار جایزه بفتا از جمله بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان و یک جایزه سزار از دیگر افتخارات سینما پارادیزو هستند. سینما پارادیزو داستان یک کارگردان مشهور به نام سالواتوره د’ویتا است که دوران کودکی خود را به یاد می‌آورد که چگونه عاشق سینما شد. زمانی که همیشه او به تنها سینمای روستایشان «سینما پارادیزو» می‌رفت و  فیلم‌ها را تماشا می‌کرد، این عادت و علاقه او به سینما باعث شده با تا آپارتچی سینما دوست شود و… اثری که بدون شک جز شاهکارهای ماندگار سینماست و تماشای آن برای هر دوست‌دار فیلم و سینما واجب است.

Cinema Paradiso Love Theme تم عاشقانه جاودانه‌ فیلم سینما پارادیزو
یکی از جاودانه‎‌های سینما

نقش موسیقی انیو موریکونه در سینما پارادیزو بسیار پررنگ است، به طوری که همیشه از آن به عنوان یکی از نقاط قوت و دلایل جاودانگی این فیلم یاد می‌شود. موسیقی سینما پارادیزو یکی از بهترین آثار کارنامه درخشان موریکونه است اما چیزی که شاید همه ندانند، نقش پسر موریکونه یعنی آندریا در موسیقی این فیلم است. آندریا موریکونه (زاده ۱۰ اکتبر ۱۹۶۴) آهنگساز و رهبر ارکستر ایتالیایی فرزند انیو موریکونه آهنگساز بزرگ سینماست. او موسیقی فیلم‌های آمریکایی همچون Liberty Heights و Capturing the Friedmans و بسیاری از فیلم‌های ایتالیایی از جمله همچون The Inquiry و The Entrepreneur را ساخته‌است. آندریا با پدرش در ساخت موسیقی فیلم سینما پارادیزو همکاری کرد و آن‌ها برای موسیقی این فیلم برنده یک جایزه بفتا شدند.

Cinema Paradiso Love Theme تم عاشقانه جاودانه‌ فیلم سینما پارادیزو
آندریا موریکونه، فرزند انیو موریکونه سازننده تم عاشقانه فیلم سینما پارادیزو

آندریا موریکونه به یادمانی‌ترین قطعه‌ی موسیقی سینما پارادیزو یعنی تم عاشقانه‌ی آن Cinema Paradiso Love Theme را ساخته‌است که بهترین اثر او هم محسوب می‌شود. این تم در مورد عشق سالواتوره و النا صحبت می‌کند و این کار به بهترین شکل ممکن توسط ساکسوفون آلتو، پیانو و سازهای زهی انجام می‌گیرد. این تم جادانه و فراموش‌نشدنی به عنوان قلب فیلم است که عشق را به داستان تزریق می‌کند. نسخه‌ای دیگر از این تم در پایان فوق العاده فیلم ثابت می‌کند که یک قطعه‌ی موسیقی می‌تواند بخشی اساسی از یک فیلم باشد. هارمونی بی‌نظیر این موسیقی شاهکار در پایان سینما پارادیزو با شور و احساسات دوگانه‌ی سالواتوره یکی از بهترین پایان‌های تاریخ سینما را رقم زده‌است به طوری که می‌توان آن را نقطه‌ی اوج فیلم دانست. زمانی که فیلم به این موسیقی سحرانگیز پایان می‌رسد، دیگر احساسات بیننده لبریز شده‌ و تقریباً مطمئن شده که این یکی از بهترین‌ فیلم‌های تمام عمرش بوده‌است.

Cinema Paradiso Love Theme تم عاشقانه جاودانه‌ فیلم سینما پارادیزو
در مورد این پایان شاهکار و این موسیقی چه می‌توان گفت؟

در پایان ویدئویی از این قطعه‌ی زیبا در یک برنامه تلویزیونی ایتالیایی را دیدم که دوست داشتم شما هم آن را تماشا کنید. کودکانی که ترانه این موسیقی بسیار زیبا را در حضور انیو موریکونه و جوزپه تورناتوره اجرا می‌کنند، اشک‌ها و احساسات موریکونه از این اجرا و خاطرات گذشته، بی‌نهایت زیباست، پیشنهاد حتماً این ویدئو را تماشا کنید.

هر دو نسخه از این تم فوق العاده از آلبوم ریمستر شده برای دانلود و شنیدن در دسترس است که ورژن دوم تقریباً همان نسخه پایان فیلم است که بسیار محبوب می‌باشد. آخرین اثری که از انیو موریکونه در سایت موزیک گیک قرار گرفت، موسیقی فیلم مالنا جاودانه اثر این آهنگساز بزرگ بود که امیدوارم حتماً آن را بشنوید.

عنوان: Cinema Paradiso Love Theme / Tema D’amore
هنرمند
: آندریا موریکونه، انیو موریکونه
آلبوم: Nuovo Cinema Paradiso
ژانر: موسیقی فیلم
سال تولید
: ۲۰۱۱ (۱۹۸۸)
فرمت: MP3
کیفیت: ۳۲۰kbps
مدت زمان: ۰۰:۰۱:۳۳

دانلود نسخه اصلی

دانلود آهنگ ۳۲۰

دانلود نسخه دوم – نسخه پایان فیلم

دانلود آهنگ ۳۲۰

اجرای موسیقی فیلم سینما پارادیزو با حضور جوزپه تورناتوره و انیو موریکونه و اشک‌های موریکونه

2+

3 پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code