بهترین آثار آرمیک | لذت ناب موسیقی فلامنکو با نوای پراحساس گیتار آرمیک

مجموعه اختصاصی بهترین آثار آرمیک

۵۰ آهنگ منتخب از بهترین آهنگ‌ های آرمیک گیتاریست ایرانی و مشهور سبک فلامنکو

جدیدترین مجموعه جمع‌آوری شده از بهترین‌های آرمیک شامل نسخه‌های بازنواری ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱

The Best of Armik by musicgeek.ir

دانلود رایگان به صورت تکی و یکجا با دو فرمت MP3 و FLAC به همراه پخش آنلاین

بهترین آثار آرمیک | لذت ناب موسیقی فلامنکو با نوای پراحساس گیتار آرمیک

آرمیک دَشچی که با نام هنری آرمیک شناخته می‌شود، آهنگ‌ساز، تنظیم‌کننده و گیتاریست برجستۀ سبک فلامنکو است. آرمیک متولد شهر تبریز در یک خانواده با ریشۀ ارمنی است. او پدرش را در سه‌ماهگی بر اساس سانحۀ رانندگی از دست داد. آرمیک به همراه خانواده‌اش در کودکی به تهران آمد. او از سن ۵‌سالگی علاقۀ شدیدی به گیتار پیدا کرد و در ۶سالگی نواختن گیتار را آغاز کرد. خانوادۀ او با مشاهدۀ اشتیاق فراوانش به گیتارنوازی، او را در این راه تشویق و حمایت نمودند. با ادامۀ تمرین و ممارست در سن ۱۲سالگی به مهارت بالایی در گیتارنوازی دست پیدا کرد و در این سن بود که آهنگ‌سازی نیز انجام می‌داد. او بعداً آموخته‌های هنری خود را نزد اساتید برجستۀ موسیقی تکمیل کرد.

دوران نوجوانی آرمیک با دورۀ اوج و محبوبیت سبک جاز مصادف بود و به همین دلیل او نیز به این سبک علاقه پیدا کرد و آن را به مدت ۱۰ سال ادامه داد. او ضمن همکاری با برخی هنرمندان ایرانی، برنامه‌های متعددی را روی صحنه برد و تجربیات ارزنده‌ای کسب کرد. آرمیک پس از انقلاب و در دهۀ هشتاد میلادی از ایران خارج شد و در شهر لس آنجلسِ آمریکا ساکن شد. مهاجرتی اجباری که به اعتقادش در طول زمان بسیار برای او مفید و مثبت بود. ساکن بودن در لس آنجلس به او اجازه داد که از سال ۹۴ میلادی وارد مارکت جهانی موسیقی شود و تمام دنیا موسیقی‌اش را بشنوند.

آرمیک دشچی در حال نواختن
نوای گیتار آرمیک برای بیشتر ایرانی‌ها آشنا و خاطره‌انگیز است. در دوران محدودیت موسیقی در دهۀ هفتاد کاست‌های آرمیک از جمله موسیقی‌هایی بی‌کلامی بود که در دسترس بود. همچنین موسیقی او از جمله آثاری بود که بسیار در رادیو و تلویزیون ایران به کار می‌رفت.

در دهۀ هفتاد میلادی آرمیک به اسپانیا سفر کرد و یکی از اجراهای پاکو د لوسیا، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ چیره‌دست سبک فلامنکو را نزدیک تماشا کرد. آرمیک آنچنان شیفتۀ این سبک شد که به مروز زمان سبک خود را به فلامنکو تغییر داد. او فلامنکو را بسیار غنی و پربار می‌داند و به اعتقاد او گیتار کامل‌ترین ساز برای نواختن این سبک است. آرمیک فلامنکو را چه از نظر احساسی و چه از نظر تکنیکی زیباترین سبک برای گیتار می‌داند و فکر می‌کند بیان‌کردن احساسات با این سبک بسیار آسان است. از نظر او پاکو د لوسیا همواره جایگاه والایی در این سبک و موسیقی لاتین داشته است و او را یکی از الهام‌بخش‌ترین و تأثیرگذارترین هنرمندان در سبک فلامنکو می‌داند. به اعتقاد آرمیک، خودش و حتی برخی از برجسته‌ترین گیتارنوازهای اسپانیایی نظیر توماتیتو، ویسنته آمیگو و پپه هابیچولا مسیر حرفه‌ای خود را مدیون پاکو د لوسیا هستند. به عقیدۀ آرمیک پاکو د لوسیا پیشگام سبک فلامنکو بوده و او بوده که فلامنکو را به جهان نشان داده‌است.

آرمیک یکی از صاحبان سبک در نواختن گیتار فلامنکو و در کنار هنرمندانی نظیر اسکار لوپز و اوتمار لیبرت یکی از پیشگامان سبک نیو فلامنکو (فلامنکو نوین) می‌باشد. نیو فلامنکو ترکیبی از فلامنکو و ریتم‌های لاتین می‌باشد که بیشتر به حالت موسیقیِ رقص (دَنس) است. سبک آرمیک به طور خاص تلفیقی از موسیقی فلامنکو، ریتم‌های لاتین و موسیقی جاز است که توسط او به دنیا معرفی و رواج داده شده‌است و هنرمندان بسیاری در این سبک دنباله‌رو آرمیک بوده‌اند. البته او تأکید دارد که تک‌نوازی‌ها در آلبوم‌هایش در سبک فلامنکو کلاسیک (خالص) است اما دیگر آثارش در سبک نیو فلامنکو با استایل خاص خود آرمیک می‌باشند. سرشار بودن از احساس را می‌توان مهم‌ترین دلیل موفقیت آثار آرمیک دانست. او خود دلیل اقبال آلبوم‌هایش را دخیل بودن احساس، چه در مرحلۀ ساخته‌شدن و چه در مرحلۀ نواختن آثارش می‌داند که باعث ایجاد پیوندی قوی با شنونده می‌شود.

پاکو د لوسیا در حال نواختن گیتار
او در دهۀ هفتاد میلادی در سفری به اسپانیا یکی از اجراهای گیتارنواز بزرگ سبک فلامنکو، پاکو د لوسیا را از نزدیک دید و چنان مجذوب او شد که بعداً به مروز زمان سبک خود را به فلامنکو تغییر داد. به اعتفاد او خودش و بسیاری از گیتارنوازان بزرگ فلامنکو مسیر حرفه‌ای خود را مدیون پاکو د لوسیا هستند. آرمیک فلامنکو را بهترین سبک برای گیتار و گیتار را بهترین ساز برای فلامنکو می‌داند.

آرمیک بازیگر اصلی سبک فلامنکو را گیتار می‌داند و به نظرش پس از گیتار، آواز و رقص بیشترین نقش را در این استایل موسیقی دارند. آرمیک نقش هنرمند و نوازنده را در فلامنکو بسیار زیاد می‌داند. از نظر او با گوش‌دادنِ مداوم و کسب تجربه زیاد می‌توان بدون دانستنِ نام هنرمند، با شنیدن اثر و بر اساس سبک و استایل نوازندگی، آثار نوازندگان برجستۀ این سبک را تشخیص داد. به اعتقاد او در فلامنکو هر هنرمندی از نظر احساس، تکنیک و استایل نوازندگی با دیگری متفاوت است.

آرمیک با هنرمندان ایرانی بسیاری همکاری کرده‌است و با توجه به این که از سن ۱۲سالگی بر روی استیج بوده تا سال ۹۴ میلادی کار نواختن را در بسیاری از آثار هنرمندی ایرانی انجام داده‌است که از آن جمله می‌توان به ساخت موسیقیِ مجوعۀ شعرخوانی صدای درخت بی زمین، آلبوم قدغن و همچنین آلبوم قدغن + از شهریار قنبری و انجام کار تنظیم، آهنگ‌سازی و نوازندگی برای خوانندگانی نظیر رامش، داریوش و ابی اشاره کرد. گیتارنوازی آهنگ «خورشید خانوم» از ابی از جمله مشهورترین همکاری‌های آرمیک با هنرمندان ایرانی است. آرمیک پس از قراردادی که در سال ۹۴ با یک لیبل آمریکایی امضا کرد مقید شد بر روی آلبوم‌های خودش کار کند و از آن پس امکان همکاری با هنرمندان دیگر از جمله هنرمندان ایرانی برای او وجود نداشت.

آرمیک در حال نواختن گیتار
احساس خالصی که در آثار آرمیک و سبک نوازندگی او وجود دارد باعث می‌شود که به راحتی با شنونده پیوند پیدا کند. او شاید بیش از هر گیتارنواز دیگری به فرهنگ موسیقی فلامنکو وفادار باشد، علاقۀ او به فرهنگ و اقلیم لاتین را می‌توان تقریباً در تمامی آثارش دید. گوش‌دادن به آثار آرمیک به‌مانند بودن کشف بهشتی گمشده و دورافتاده در دریای مدیترانه با آرامشی جادویی و بی‌مثال است.

آرمیک زمانی که مشغول ضبط یک آهنگ در استودیو بود توسط نمایندگان یک لِیبِل موسیقی آمریکایی مورد توجه قرار می‌گیرد و به او پیشنهاد می‌شود که یک آلبوم با آن کمپانی پخش موسیقی به مارکت آمریکا عرضه کند. در سال ۱۹۹۴ او اولین آلبوم انفرادش‌اش را با عنوان Rain Dancer تحت لیبل تی‌‌اِس‌آر رکوردز منتشر کرد که با اقبال خوبی روبه‌رو شد. پس از آن در سال ۱۹۹۵ بود که موفقیتِ بزرگِ آرمیک رقم خورد. او دومین و موفق‌ترین آلبوم کارنامۀ هنری‌اش‌ به نام Gypsy Flame را منتشر کرد که موفق به فروش بیش از پانصدهزار واحد در آمریکا و کسب گواهی‌نامۀ گُلد انجمن صنعت ضبط آمریکا شد. در آن زمان بود نام آرمیک در سراسر جهان و به خصوص کشور آمریکا مطرح شد به‌طوری که حدود ۷۸ ایستگاه رادیویی موسیقیِ نیو ایج به طور مداوم آثارش را پخش می‌کردند. موفقیت آرمیک ادامه پیدا کرد و از آن پس او پیوسته در چارت‌های کشور آمریکا و کشورهای مختلف دنیا در سبک خود حضور داشته‌است. برای بیش از ۳۰۰ هفته یعنی به مدت بیش از ۵ سال به طور متوالی آلبوم‌های آرمیک جز ده آلبوم پرفروش سبک نیو ایج در جدول بیلبورد آمریکا بوده‌است که این موفقیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود. او در سال ۲۰۰۲ کمپانی مستقل خودش به نام بولرو را تأسیس کرد و آثارش را پس از آن با لیبل خودش در سراسر جهان منتشر کرد. آرمیک یک آکادمی گیتار به شکل یک موزۀ گیتار که شامل همۀ گیتارهایش می‌باشد در شهر لس آنجلس تأسیس کرده و آنجا به طور محدود به آموزش گیتار به هنرجویان می‌پردازد.

عنوان : مجموعه بهترین آثار آرمیک
هنرمند: آرمیک (Armik)
ژانر: موسیقی ملل، لاتین، فلامنکو، نیو فلامنکو
فرمت و کیفیت: MP3 320kbps | FLAC 16-bit
حجم: 618MB | 1.83GB
مدت زمان: 04:25:08

The Best of Armik | 04:25:08 | musicgeek.ir

– Alegra (04:48)
– Alone With You (05:22)
– Amor de Guitarra (05:01)
– Barcelona (04:47)
– Barcelona Sunsets (04:57)
– Blue Paradise (04:58)
– Bolero Passion (04:27)
– Cafe Romantico (05:16)
– Cartas De Amor (2020 Version) (04:41)
– Casa De Amor (04:53)
– Cordoba (04:44)
– Dancing in the Clouds (04:17)
– Dancing Shadows (25th Anniversary Version) (04:45)
– El Arte De La Guitarra (04:12)
– Enamor (04:26)
– Flames of Love (04:33)
– For Annette (04:46)
– Forever in Love (05:09)
– Guitar Romance (04:43)
– Gypsy Flame (25th Anniversary Version) (04:51)
– Gypsy Romance (05:12)
– Heaven on Earth (04:28)
– Isla del Sol (05:00)
– Isla Del Sol (2021 Version) (04:57)
– Lagrimas de Guitarra (05:41)
– Lost in Paradise (05:11)
– Love Letters (05:14)
– Lovers in Madrid (05:01)
– Memories of Mallorca (04:44)
– Midnight Bolero (04:52)
– Moonrise (05:02)
– One Night with You (04:52)
– Our Night (04:39)
– Pacifica (04:20)
– Palmas de Oro (05:13)
– Passion (04:59)
– Poeta (05:40)
– Puentes (05:20)
– Pure Paradise (05:15)
– Ritmos Flamenco (05:03)
– Rosas del Amor (05:06)
– Rubia (05:16)
– Rubia (25th Anniversary Version) (05:14)
– Santa Barbara (05:15)
– Sentimientos (04:57)
– Serenata (04:49)
– Solo Guitarra (03:06)
– Tango Flamenco (04:57)
– Tango Flamenco (25th Anniversary Version) (04:50)
– Tonight (04:44)
– Treasures (04:52)
– Tropical Breeze (05:14)
– True Love (04:53)
– Veil of Desire (05:10)

دانلود مجموعه با فرمت MP3

دانلود مجموعه با فرمت FLAC

بیشتر بشنوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code